onas
onas

Otworzyliśmy naszą restaurację w tak zobowiązującym miejscu, jakim jest ulica Krupnicza, w przestrzeni szczególnej, między dwoma krakowskimi teatrami, muzeum i uniwersytetem, wśród licznych innych cieszących się zasłużoną sławą restauracji tworzących razem tzw. Town Food Court. Postanowiliśmy dodać do tego szlaku łączącego serce Starego Miasta z zielenią parku i Błoń, kolejne pełne uroku miejsce, Przestronne wnętrza restauracji „Pod Norenami” łączące „odkryty” na nowo szyk XIX wiecznego krakowskiego domu z tradycją starej Japonii – przywołują bezpośrednio legendę Feliksa Mangghi Jasieńskiego, który kulturę Dalekiego Wschodu sprowadził przeszło sto lat temu do naszego miasta.

Jak malarstwo i muzyka mogą być sztuką, tak i kuchnia może zachwycać bogactwem smaków i aromatów, pięknem porcelany i każdego drobnego detalu. Wraz z naszym szefem kuchni Pawłem Albrzykowskim postanowiliśmy udowodnić, że kuchnia wegetariańska nie musi być nudna i bezbarwna, a wręcz przeciwnie, może realizować ideę Pełni Smaku, która przez stulecia była przedmiotem poszukiwań chińskich i japońskich mistrzów kuchni.

Jesteśmy miejscem, w którym nie toleruje się kulinarnej bylejakości. Stosujemy tradycyjne receptury i zasady kuchni azjatyckiej, rygorystycznie trzymamy się reguł kuchni wegetariańskiej, a w przypadku niektórych, specjalnie oznaczonych w naszym menu potraw – zasad kuchni wegańskiej. Przykładamy dużą wagę do źródeł pochodzenia i jakości stosowanych w naszej kuchni surowców i produktów.

Spokojne wnętrza, w których zabytkowa struktura i dekoracja ścian oraz fotografie odkrywające urok Japonii sprzed przeszło stu lat, łączą się z wyposażeniem zaprojektowanym przez nas zgodnie z zasadami upcyclingu – nadającego nowe funkcje zużytym przedmiotom.

Uśmiechnięty i serdeczny staff kelnerski jest zawsze do Państwa dyspozycji.
  media onas


GAZETA
CO JEST GRANE? (RECENZJA KULINARNA WOJCIECHA NOWICKIEGO)
zobacz

STRONA
INSIDE-POLAND.COM
zobacz
zobacz

BLOG 
A BITE TO EAT
 zobacz

BLOG 
DANIA KONTRA ANIA
 zobacz

BLOG
POZIOMKOWY ELINOWNIK
zobacz

BLOG
READEAT
zobacz

BLOG
VEGGIEPORN
zobacz

BLOG 
W 365 KNAJP DOOKOŁA ŚWIATA
zobacz